Got 5659 bytes response, method=default Response decode error Pomoc dzieciom w Aleppo

Pomoc dzieciom w Aleppo

C9D8E420 795D 4BFC A572 FE15CE25543BDo pomocy dzieciom w Aleppo wzywa metropolita katowicki abp Wiktor Skworc w wystosowanym na niedzielę komunikacie.

- Franciszkanie posługujący w Aleppo, dostrzegając naglącą potrzebę niesienia pomocy dzieciom, przygotowali projekt stworzenia specjalistycznego ośrodka dziennego wsparcia dla dzieci – ofiar wojny – pisze abp Wiktor Skworc w komunikacie.

Hierarcha przypomina, że „w samym tylko Aleppo pozostało 30 tysięcy osieroconych dzieci”. – Część z nich żyje na ulicy, są pozbawione opieki, doświadczają ogromnego cierpienia, a pozostawione bez pomocy stają się potencjalnym celem grup terrorystycznych – czytamy w komunikacie.

Abp Skworc ma nadzieję, że dzięki pomocy uda się stworzyć specjalny ośrodek zapewniający wsparcie dzieciom. – Zapewni on zarówno specjalistyczną opiekę psychologiczną i dożywianie, jak i zajęcia edukacyjne oraz terapię poprzez różne formy aktywności.

Metropolita katowicki zachęca do wsparcia akcji, która rozpocznie się 30 stycznia, kiedy to przypada koniec okresu adoracji Dzieciątka Jezus w Katowicach-Panewnikach. – Zdaje się to mieć szczególną wymowę, bo przejdziemy od uwielbienia Nowonarodzonego do czynnej miłości bliźniego, od słów o miłości do konkretnej pomocy dzieciom – ofiarom wojny! – apeluje abp Skworc.

Akcja „Śląskie – dzieciom w Aleppo” potrwa od 30 stycznia do 5 czerwca br. Włączą się w nią także władze wojewódzkie i samorządowe. Dodatkowo 8 kwietnia – w Niedzielę Miłosierdzia Bożego – przed kościołami archidiecezji zostanie przeprowadzona zbiórka na rzecz pomocy dzieciom w Aleppo.

PRZECZYTAJ KOMUNIKAT

ks.sk